Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Uzmanı, kısıtlı veri ve argümanla kurum/markanıza Sosyal Mecralarda maksimum fayda ve algı kazandıran kişidir. Sosyal Medya Uzmanlığı gün geçtikçe daha popüler hale gelen önemli konulardan biridir.
Dijital dünyada markaların konumlanması ve rekabet edebilmesi için aktif ve dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir.Bir sosyal medya uzmanın görevi tam da bu noktada başlar.

Sosyal Medya Uzmanı oluşturacağı strateji ile önce markanızın konumlanmasını sağlar, daha sonra da edinilen bu konumun korunması ve yükseltilmesi için çaba gösterir. Sosyal Medya Uzmanı bir grafik tasarımcısı değildir,  web tasarımcısı değildir, yazılımcı hiç değildir.

Sosyal Medya Danışmanı Neler Yapar?

 Kurum/markaların sosyal ağlardaki hesaplarını oluşturur, dinamik bir hale getirir ve profesyonel anlamda yönetir.
 Sosyal Medya Reklam ve Pazarlama Stratejilerini oluşturur ve yönetir.
 Kurum/markalarınıza özel kampanya, etkinlik, anket ve bilgiler oluşturur, bu bilgileri son kullanıcılarla paylaşır. Daha sonra bu paylaşımların metriklerini çıkararak, yeni kampanyalarda kullanmak üzere rapor olarak kayıt eder.
 Yaptığı analizler sonrası bir sonraki ayın hedeflerini optimize eder.
 Sosyal ağlardaki hayran/üyelerinizle, kurum/marka arasında bir bağ/sadakat oluşmasını sağlar.
 Sosyal ağlardaki sayfa/görsel tasarımlarınızı yönetir.
  Sektörün eksik noktalarını araştırarak, reklam verene bildirir ve geri dönüşü yüksek kampanyalar sağlamak için projeler oluşturur.
 Sosyal Medya sayfalarından hayran/üyelerinizden gelen yorum ve beğenileri metrikler ve rapor halinde reklam verene sunar.
 Sosyal Medya sayfalarında hayran/üye sayınızı ve marka bilinirliğinizi yükseltmeye çalışır.
 Direk olmasa bile dolaylı yoldan satış gerçekleşmesini sağlar.
 Markanın güncel kalmasını sağlamak için sürekli araştırır ve içerik paylaşır.
 Yapılan bu işler, çoğu kimseler tarafından önemsenmeyip küçük görülse de, sosyal medya uzmanı kurum/markanızı iki milyarı aşkın takipçi ve kullanıcısı olan bir mecrada yani internette temsil etmek ve ön plana çıkarmakla sorumludur. Bu da son derece önemli ve ciddiyet isteyen bir iştir.